Hakkında

Dogaltip.net; doğal tıp, holistik tıp ya da integratif tıp (bütünleyici tıp) olarak da bilinen tıp yaklaşımı hakkında doğru ve kaliteli içerik üretmek amacıyla kurulmuştur.

İnternet ortamında doğal tıbbın alanına giren bitkisel tedavi, akupunktur, tıbb-ı Nebevi, biyoenerji, hipnoz ve manuel tedavi gibi bir çok kavram  hakkında bilgi bulunabilmektedir. Bu bilgilerin bazıları sırf içerik oluşturmak için gelişigüzel girilebilmekteyken bazılarında da doğru ve yanlış uygulamalar bir arada bulunabilmektedir. Bu bilgi karmaşasında sağlık gibi önemli bir hususta denemeler ya da yönlendirmeler yapmak büyük bir yanlıştır. Doğal tıbbın bitkisel tedavi, akupunktur, manuel tedavi vs. gibi alanlarının, kadim tıp geleneklerinden gelen uygulamalar içerdiği bir gerçektir. Ancak geleneksel uygulamalarda nasıl ki insan bedeni ve onun işleyişi hakkında bilgi sahibi olan deneyimli uygulayıcılar (hekimler) varsa, günümüzde de bu uygulamaları yapma ve bunlarla alakalı bilgi verme pratiği konu hakkında bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır.

Dogaltip.net sitesinde yayınlanan bütün yazıların çerçevesi doğal tıp hakkında gerekli sertifikasyona sahip doğal tıp uzmanı olan tıp doktorları tarafından çizilmekte, bu çerçeve uyarınca konular içerik editörlerimiz tarafından ileri araştırmaya tabi tutulup derlenmekte ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Bu sayede konu hakkında kaliteli içerik üretme politikamızın güvencesi sağlanmaktadır.

Şifa Allah’tandır.
Sıhhatle kalınız.